به گزارش پایگاه خبری طهران نو ، محسن هاشمی در جریان صد و دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران به مستند هاشمی زنده است واکنش نشان داد و گفت :

امروز سالگرد فاجعه سانچی است که به قربانی شدن ۳۲ تن از هموطنان زحمت کش و شریفمان در نفتکش سانچی انجامید، یاد این عزیزان را گرامی می داریم و امیدوارم دیگر شاهد این گونه حوادث دلخراش در حوزه حمل ونقل نباشیم، تقاضای نامگذاری خیابانی در تهران به نام شهدای سانچی نیز واصل شده است که کمیسیون فرهنگی شورا آن را مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین در آغاز سال جدید میلادی، جمعه گذشته بنده به اتفاق آقایان مسجد جامعی و نظری و خانم نژادبهرام از اعضای محترم کمیسیون شورا، دیدارهایی از دو کلیسای اصلی مسیحیان در تهران داشتیم و با اسقفهای اعظم ارمنی و آشوری ملاقاتهای خوبی داشتیم که این علمای بزرگ مسیحی، اظهارات مهمی در دفاع از ایران داشتند که از رسانه ها می خواهم با توجه به اهمیت این نوع مواضع در تعمیق وحدت ملی و همبستگی ادیان توحیدی در ایران، جهت اطلاع افکار عمومی داخل و منطقه نسبت به انعکاس مواضع علمای مسیحیت در شرایط حساس فعلی پوشش مناسب را بدهند.

این هفته همچنین دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را پیش رو داریم، با وجود گذشت زمان، مشاهده می کنیم که امروز شاید بیش از زمان حیات آیت الله، تفکر و اندیشه هاشمی در جامعه پویا و تاثیرگذار است و حجم بالای تخریبها، توهین ها و تهمتها علیه ایشان ادامه دارد.

امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه ما نیازمند عقلانیت، اعتدال و ترجیح مصالح انقلاب ومردم به منافع فردی و گروهی است، خصوصیاتی که شخصیت واندیشه آیت الله هاشمی رفسنجانی را تشکیل می داد و براساس آن توانست با اعتماد بی نظیر امام خمینی در دهه نخست انقلاب و حمایت ویژه مقام معظم رهبری در دوران سازندگی کشور را از بحرانهای گوناگون عبور دهد.

دو گناه نابخشودنی هاشمی از نگاه افراطیون، تصمیم سازی صلح و بنیان گذاری توسعه در کشور است، در حالیکه این دو دستاورد، ارمغان انقلاب برای مردم و موجب افتخار کشور و مورد تایید امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده است، آیا افراطیون فراموش کرده اند که امام در دهه نخست انقلاب فرمود “هاشمی زنده است تا نهضت زنده است “؟ آیا این افراد ناآگاه از یاد برده اند که مقام معظم رهبری در پایان دوران سازندگی تصریح کردند : “هیچ کس برای من هاشمی نمی شود” ؟

امروز و در شرایطی که کشور با تحریمها و تهدیدهای خارجی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی داخلی مواجه است، هیچ ابزاری موثرتر از عقلانیت، اعتدال، وحدت و همبستگی ملی نمی تواند ایران اسلامی را از این پیچ تاریخی عبور دهد و این عناصر، ارکان اصلی تفکر آیت الله هاشمی رفسنجانی است. تفکری که مردم با استقبال بی نظیر از حضور ایشان در انتخابات ۹۲، رای معنادار به ایشان در انتخابات خبرگان و تشییع میلیونی و ماندگار ایشان، همراهی و اعتماد خود را بدان اعلام کردند و خدمتگزار رنج کشیده ایران را با حضوری بیاد ماندنی بدرقه کردند.

هاشمی زنده است و زنده خواهد ماند، چون قلبهای دهها میلیون ایرانی برای فردایی بهتر می تپد و صلح و توسعه دو آرمان حذف نشدنی این ملت است، انقلاب اسلامی که در آستانه چهلمین سالروز پیروزی آن قرار داریم، انقلابی برای تحقق چنین فردایی برای ملت بزرگ ایران است، فردایی که اگرچه هاشمی در میان ما نیست، اما یاد و تفکرش ، آن را رقم زده است.

لازم به ذکر است مستند “هاشمی زنده است” روایت جنجالی از زندگی سیاست‌مدار بزرگ تاریخ معاصر ایران است. این مستند ضمن بررسی تاریخ معاصر کشورمان در سال‌های فعالیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، روایتگر حیات انقلابی، سیاسی و اجتماعی ایشان می‌باشد.

  • نویسنده : مهدی ثنایی
  • منبع خبر : پایگاه خبری طهران نو